Indie z Indii

Ostatnia „czarna” Rita Baum też gościła mnie na swoich łamach, mądrzącego się tym razem o niezależnej muzyce z Indii (po części efekt mojego i innych mądrzenia się o muzyce Global Bass na blogu Imported Go(o)ds ) Oto jak to wyglądało:

Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Reklamy

3 thoughts on “Indie z Indii

  1. ciekawy tekst, gratuluję ‚Rity’:) Rzeczywiście na indyjskiej ulicy rozbrzmiewa albo bollywood albo muzyka religijna. Prem Joshua, który wykorzystuje ten religijny element, miksując go po swojemu też jest Niemcem z pochodzenia. W ogóle wpływy muzyczne pochodzą od turystów w głównej mierze – takie wrażenie odnosiłam będąc np. na Goa.
    nie zgodzę się tylko z tym, że to kolektywne mieszkanie wśród wykształconych nadal jest popularne. a przynajmniej wśród moich znajomych obserwuję, że po studiach nie wracają już do rodzinnego domu… pokolenie przemiany:)

    • A to ja się nie zgodzę. Moi znajomi często wyprowadzają się „na czas określony”, by ostatecznie wylądować z powrotem u rodziców bądź niedaleko rodziców (np. dwa mieszkania koło siebie). Oczywiście wyjatkiem sa Ci, którzy zmienili miasto wyjeżdżając za pracą, ale Delhici mieszkający w Delhi w większości trzymają się gniazda.

  2. Twoi znajomi i moi znajomi być może jeszcze trendu nie tworzą. są różni. jeden z moich urodził się w Kalkucie, potem wyniósł się do Pune (chciał poznać inne miasto, w Kalkucie miał niezłą pracę), potem na Goa, a teraz jest w górach, gdzie prowadzi swój guesthouse. ale on jest freakiem, i jego relacje z rodzicami są dość luźne, co faktycznie w Indiach nie jest popularne. Inny znajomy wyjechał do Delhi na studia z małego miasta i już tam został, a ma liczną rodzinę, raczej dobrze sytuowaną, ale zdecydował, że lepiej mu będzie w mieście. Jeszcze inny pracował w TV w Bombaju, a pochodził z Kerali, i jego rodzina przyjeżdżała co pewien czas do niego, a nie on do niej. Stąd moja refleksja.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s