Nano ciałem się stało?

I jest. Po długim oczekiwaniu, poważnych kłopotach, przenoszeniu fabryki i wątpliwościach, czy to się w ogóle kiedykolwiek wydarzy, Tata wypuszcza swój epokowy produkt. Zapisy na Nano mają się rozpocząć 23 marca, a na początku kwietnia pierwsze egzemplarze wyjadą z salonów!

Kto wie, czy to nie najlepszy moment – czy Nano nie pociągnie za sobą całej Indyjskiej gospodarki. W końcu to wymarzony produkt na kryzys. Mały, ekonomiczny (24km na litrze), całkiem ekologiczny (spełnia normy Euro IV) nie wątpię że (po dostosowaniu oczywiście) znajdzie nabywców także poza subkontynentem. W Europie, wyposażony w poduszki powietrzne i inne „gadżety” (tutaj skok bezpieczeństwa po przesiadce 5 osobowej rodziny ze skutera do auta i tak będzie gigantyczny), Nano ma być wypuszczony przed 2011 rokiem. Póki co, można zostać fanem na Facebooku

Nie znana jest jeszcze ostateczna cena, choć zapewne będzie nieco więcej niż 1lakh (100 000 Rupee). Ale w porównaniu do konkurentów, przedpłata bedzie o dziwo wyższa niż np. na Maruti. To może powstrzymać ludzi przed zakupem. W tym i przyszłym roku Tata planuje wypuścić ok 80 000 Nanonków (ciekawe czy autko dostanie jakiś pseudonim?).

No, ale zobaczymy.

Reklamy

One thought on “Nano ciałem się stało?

  1. Pingback: Dwie drogowe rewolucje. « My India Experience

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s