Chodniki.

Niedawno napadłem (werbalnie) moich kolegów z pracy, że skoro mają chodniki (co nie jest takie oczywiste, bo w Gurgaonie ich nie ma), to dlaczego z nich nie korzystają? Odpowiedź była do bólu logiczna i prosta – gdybyś kilka razy się zapadł wraz z chodnikiem, też byś przestał. Cóż, wygląda na to że jednak mój ogląd świata jest bardzo orientalistyczny wciąż.

Zresztą – co widać po blogu – ostatnio opanowała mnie znieczulica. Zamiast o problemach społeczno-politycznych i innych poważnych tematach wypisuję o bollywoodzkich pięknościach czy odpimpowanych rikszach...

I czuję trochę wyrzuty sumienia, bo tyle ważniejszych rzeczy wokół. W Pakistanie wprowadzają szariat i pokazują, że Mumbai może się powtórzyć strzelając do Sri Lankańskich krykiecistów, którzy jednak przecież przywykli są do takich numerów w domu, Indie znów w ścisłej czołówce listy państw najbardziej dotknietych klęską głodu, a ma być gorzej przez kryzys etc). Jak to ujęła moja koleżanka,  tłumacząc przy kawie i uśmiechniętych frytkach w Koshi’s (które uwieczniła tu), dlaczego młode pokolenie Indusów zdaje się kompletnie nie zauważać większości problemow Indii: „jeśli mieszkając tutaj się do pewnego stopnia nie znieczulisz, to życie staje się nie do zniesienia”. Nic więc dziwnego, że największe bestsellery to książki jak „The Idea of India”, bo łatwiej jest pisać (i czytać) o tym kraju jako o miejscu wyobrażonym, niż babrać się w trudnej rzeczywistości.

Wszystko to naszło mnie po obejrzeniu „Bachna Ae Haseeno” z dwoma paniami z mojej listy… Już nawet rozrywki mam Induskie. Robie się desi?

A Wy? Co wolicie oglądać?

To:

<OBJECT classid=”clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000″ codebase=”http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,29,0&#8243; width=”420″ height=”400″><PARAM name=”movie” value=”http://timesofindia.indiatimes.com/photo.cms?msid=4159903&xmlpath=http://timesofindia.indiatimes.com/videoplay_show/4219177.cms?slotid=121″></PARAM><PARAM name=”allowFullScreen” value=”true”></PARAM><PARAM name=”wmode” value=”transparent”></PARAM><PARAM name=”allowScriptAccess” value=”always”></PARAM> <PARAM name=”allowNetworking” value=”all”></PARAM><PARAM name=”quality” value=”high”></PARAM><PARAM name=”allowScriptAccess” value=”always”></PARAM><EMBED allowFullScreen=”true” quality=”high” allowScriptAccess=”always” pluginspage=”http://www.macromedia.com/go/getflashplayer&#8221; type=”application/x-shockwave-flash” width=”420″ height=”400″ name=”fullscreen” src=”http://timesofindia.indiatimes.com/photo.cms?msid=4159903&xmlpath=http://timesofindia.indiatimes.com/videoplay_show/4219177.cms?slotid=121″></EMBED></OBJECT&gt;

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s