Pimp My Rickshaw!

Nie wiem jak to możliwe, że nigdy jeszcze nie pisałem o autorikshach? A może pisałem. Sam już nie wiem.

Dzisiaj w każdym razie natknąłem się na ciekawy artykulik. Otóż w Chennai (po polskiemu to chyba Madras?) pewien przedsiębiorczy rikszarz postanowił odpimpować swój pojazd. Jego riksza wyposażona jest teraz w odtwarzac DVD, opuszczany z dachu ekran, 750 watowy wzmacniacz i klimatyzację…  Nie wspominając o specjalnych oponach, odblaskowych nalepkach, specjalnych siedzeniach i milionie innych drobnych gadżetów.  Co ciekawe – nie pobiera za te lusksusy żadnej specjalnej opłaty – zarabia natomiast na odpicowaniu bryk zazdrosnych kolegów po fachu.

Oto jak on sam opisuje doznania jakie oferuje pasażerom: ” Można poprosić o dowolną muzykę lub film. Zawsze wożę ze sobą minimum 50 CD, wyłącznie oryginalnych, z filmami i muzyką z różnych Tamilskich produkcji. Aby usatysfakcjonować także przyjezdnych, zawsze mam ze sobą również kilka w Hindi i po Anglielsku. Prowadzę swoje auto jedynie wieczorami i większoć klientów dzwoni do mnie bym ich odebrał z domu. ”  Niestety – zdjęć niet.

I wierzcie mi, nie jest to jedyny szalony rikszarz w tym kraju. Myśmy spotkali m.in. chłopaka, który obwoził nas po Udaipurze grając bollywódzką muzykę z soundsystemu, którego pozazdrościłby niejeden polski BM-karz-tunningowiec. W Mysore 19 letni upalony i ciągle uchachany kierowca dał nam darmowe lekcje prowadzenia rikszy i próbował sprzedać narkotyki przeróżne (za rikszę skasował nas śmiesznie mało – „to nie jest główne źródło mojego dochodu”), zaś w Jaipurze rikszarz, który nas woził, wydzwaniał do nas jeszcze przez kilka tygodni pytając jak się mamy i czy wpadniemy znowu do Jaipuru.

A to mi przypomniało o innym szalonym pomyśle na który nadzialiśmy się z Nat na żywo w Tamil Nadu na Nowy Rok.  Wyścigi riksz. Absolutne szaleństwo – przemalowane i odpicowane pojazdy z załogą złożoną z obcokrajowców – dziwaków przemierzają Indie z północy na południe w szalonym wyścigu trójkołowców. Koniecznie muszę w tym wziąć kiedyś udział!

Właściwie to dziwne, że indyjskie MTV jeszcze nie wpadło na pomysł zrobienia takiego programu…


PS> Foto taken from http://www.rickshawchallenge.com – hope you guys don’t mind.

Reklamy

One thought on “Pimp My Rickshaw!

  1. Pingback: Chodniki. « My India Experience

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s