Włochatym typom mówimy nie!

Prawie wszyscy słyszeli chyba o Bollywood – ulokowanej niedaleko Mumbaju hinduskiej fabryce snów, ale pewnie niewiele osób wie o istnieniu Tollywood – południowego odpowiednika bombajskiej machiny filmowej. Tollywood ulokowane na południu kraju, ma swoje własne gwiazdy i niezachwianą pozycję wśród widowni posługującej się językiem tamilskim i telugu.

Tak się składa, że dopiero co wróciłam z konferencji, którą moja firma organizowała w Hyderabadzie – stolicy południowego stanu Andhra Pradesh. Zmęczona całonocnym składaniem folderów dla prelegentów zaczęłam przeglądać sobotni dodatek do miejscowej gazety. A tam z pierwszej strony zaatakował mnie uśmiechnięty Prabhu Deva Sundaram czyli  wąsaty i brodaty tollywoodzki gwiazdor – człowiek znany wszystkim internautom jako… Benny Lava! Dla tych, którzy nie wiedzą piosenka „Benny Lava” bije rekordy popularności na You tubie. Piosenka, której oryginalny tytuł brzmi „Kalluri Vaanil” pochodzi z tollywoodzkiego filmu Pennin Manathai Thottu, a jej angielski tytuł to fonetyczny zapis słów Kalluri vaanil kaayndha nilaavo? jako „My looney bun is fine, Benny Lava!”. To tak pokrótce.

Artykuł nie traktował jednak o fenomenie Beny Lavy jako takim, ale o trendach w kinie południowo-hinduskim, a mianowicie o tym jak powinien wyglądać tollywoodzki heros. Szło to mniej więcej tak: „Nastał kres ery owłosionych (sic!) bohaterów z nadwagą (sic!) Nowy heros jest gładki, młody i (to jest najlepsze) nie biega dookoła drzewek uganiając się za połowę młodszą od siebie bohaterką”. (Jasne – nie do wszystkich to jeszcze dotarło…)

Cóż my lubimy popatrzeć na krzepkiego Benny Lavę, który wyśpiewuje:”Have you been high today?”. Więc popatrzmy:

Reklamy

2 thoughts on “Włochatym typom mówimy nie!

  1. Pingback: Maskulizm. « My India Experience

  2. Pingback: Photoshop kills the posters stars « My India Experience

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s